Tatéři inkoustem podpoří útulek i kuchařky bez domova!

Benefiční taterské setkání. Podobné sešlosti začínají růst jako houby po dešti, což pořadatelé, účastníci a v neposlední řadě i obdarovaní vítají. Benefiční tattoo sešlost, která se uskuteční na konci září, však bude ojedinělá. Sejdou se na ní tatérští mistři specificky grafického stylu.

Uplynula už nějaká doba od chvíle, kdy se skupinka tatérů a přátel z Plzně rozhodla posunout výdělky z tetování někam dál. Před nějakým časem uspořádali akci, jejíž výtěžek věnovali na dobrou věc:

„Před nějakou dobou jsem pocítil potřebu opět něco provést. Někomu pomoci, sejít se s přáteli a známými, vytvořit nějakou zónu, kde se zájmy a přednosti spojí. Už před mnoha lety jsme organizovali různé benefiční akce a koncerty, které měly i neměly úspěch. Od té doby jsem začal aktivně tetovat a téměř veškerý můj zájem směřoval tímto směrem. S Kubou ve studiu nás napadlo, že bychom mohli dělat benefiční tetování na jednom proslulém festivalu. Od tohoto nápadu nás odradily velmi přísné hygienické normy a požadavky ze strany úřadů a také nepříliš velké nadšení ze strany organizátorů,“ vysvětluje tatér Panki ze studia RUINED LIFE, který je autorem celé myšlenky.

Myšlenka nezemřela!

Skupince nadšenců ze studia RUINED LIFE TATTOO však myšlenka pomoci prostřednictvím jejich inkoustového umění nedala spát:

„Po nějaké době se mi zastesklo po starých známých a po společných projektech. Oslovil jsem je, jestli spolu něco kreativního nepodnikneme. Po kladné odpovědi se strhla vlna korespondence. Oslovil jsem lidi z plzeňské Papírny, kde mají unikátní prostor a vedení, vyloženě toužili po něčem novém.“

Termín první oficiální akce Odpadledne a Ječel vol. 1 byl stanoven na počátek dubna 2018. Koncept byl jasný – vybrat projekty a organizace, které potřebují finanční podporu, a schopnosti a nadání tatérů umožní získat finance. „Vybrali jsme tehdy dva projekty. Jeden společenského rázu (Resurp crew) a jeden týkající se ochrany a práv zvířat (Handipet.cz). Na akci přijali pozvání tatéři z mého okolí – Dodo a Petromila z Wild Lines tattoo, Marek Řípa z Bobek Tattoo a moji drazí kolegové Dirty Cat a Monika Klímová z RuinedLife Tattoo. Celá událost měla velmi pozitivního ducha a při optimální návštěvnosti a maximálním nasazení tatérů se podařilo zajistit částku 48 000 korun. Akce měla pozitivní ohlasy, a proto jsme se rozhodli pokračovat,“ doplnil Panki.

Odpadledne a Ječel vol. 2

Plzeňská partička se rozhodla uchopit koncept trochu zodpovědněji, pozdvihnout úroveň, lehce odložit punkový kabát, ale nesklouznout do lacinosti zábavního mainstreamu. Do organizace se zapojil i Dodáč z Wild lines tattoo , který si vzal na starost booking umělců. Na konci září (28. 9. 2018) se v prostorech plzeňské Papírny opět sejdou tatéři velkých jmen, aby výtěžkem ze svého tetování podpořili Sae Shepherd, Fousky a Kuchařky bez domova.

Při práci zde můžete vidět taková jména jako Jan Mráz (Bobek Tattoo) , Marek Řípa (Bobek Tattoo) , Jirka Marek(Bobek Tattoo), Nayana (Hell), Evil Hand (Hell), Striga, Berta Ink, Filip Krásný (antinarcis), Petromila, Kristyna Plesková (Inkoust), Černý Petr (One Love Tattoo), Dodáč (Wild Lines Tattoo), Tomáš Fliegl (ThunderWood), Marcelice (Rasg Tattoo), Monika Klímová (Ruined Life), Dirty Cat (Ruined Life), Panki (Ruined Life).

Tatéři budou tvořit bez nároku na honorář a všechny náklady hradí z vlastních zdrojů. Proto se očekává, že částka bude co nejvyšší. Celým dnem bude provázet hudební program kapel Povodí Ohře, Eat Me Fresh, Acid Row, Lusky, Exude. Odpoledne pak účastníky čeká přednáška aktivistů ze Sea Shepherd, sítotisková dílna Punx23, benefiční bazar oděvů Nazdar Bazar, promítání dokumentárních filmů a veganské občerstvení z kuchyně Papírny a Kuchařek bez domova.