Lepší hezký viset než škaredě stát

Hluboké zážitky. Takto to doslova vypadalo před několika dny  v klubu Cross v Holešovicích na Hell suspension workshopu. Dubnový termín byl beznadějně plný, ale brzy se začnou vypisovat další termíny letních workshopů pod širým nebem. Kdo by si rád vyzkoušel rituální věšení na háky pod vedením zkušených mistrů věšičů má rozhodně možnost. Cena workshopu je 1.500 Kč a výtěžek se vždy věnuje zvířecím útulkům.

Na workshopech se nejen zavěsíte ale dozvíte se něco o historii věšení. Suspension má původ v dávné historii lidstva. Věšení na háky představuje v každé kultuře něco jiného: přechodový rituál, meditaci, způsob, jak dosáhnout změněného stavu vědomí, překonání strachů, úlitbu bohům, nástroj, jak lépe poznat sebe sama. Nejznámější jsou rituály s háky indiánských kmenů v Severní Americe, které se nazývají Sun Dance nebo Okipa. V Indii se pořádá festival Charak Puja.

Kapacita workshopu je deset viselců. Každý viselec si s sebou může vzít jednoho člověka jako doprovod. Důležité je vždy pochopit, že zkušenosti suspension mistrů, jejich dohled, hygiena a vedení zaručí maximální prožitek.

Pokud chcete zaslat termíny následujících workshopů zde je odkaz na newsletter ????