Erotický veletrh 2017

Už potřetí se v Praze konala akce, která sice nijak zvlášť nezasahuje do oboru BM/BDSM, na který se zaměřuje Painart, přesto je to však událost, jejíž stručná recenze by zde neměla chybět. V první řadě je třeba říct, že ji nepořádá stejný tým, který pořádal kdysi dávno erotické veletrhy na holešovickém výstavišti. Ty byly totiž příšerné, zatímco tento nový se má docela čile k světu. Je sice primárně určen erotice jako takové, ale na své si tam přišli i zájemci o lehčí BDSM.

Nejenom organizátoři akce se činili, i stánkaři pochopili, že pokud chtějí návštěvníky zaujmout, je třeba použít něco, co upoutá jejich pozornost. Hned po příchodu do haly jste proto mohli vidět „Nahou ženu masturbující ve zlaté kleci“ na stánku eshopu Sexíček. Tento pohled vyrazil některým divákům dech a soudě dle shromážděného davu byla tato forma zaujetí pozornosti diváků velmi úspěšná. Když jste se otočili doleva, mohli jste si koupit hamburger ve tvaru penisu, naopak při otočení doprava jste spatřili Bugshop, který se nespokojil s jednou modelkou, ale postavil si rovnou vlastní stage. Na něm se v průběhu obou dní střídali riggeři studia Hell, kteří vázali modelky Mo-girls, zatímco stánek šokoval návštěvníky svojí poměrně neobvyklou nabídkou BDSM pomůcek.

Zajímavou expozici měla i značka oblečení Rich Bitch, slova “Našlapanej pick-up a na korbě dvě nahatý čubky” mluví za vše. Dámy si mohly nechat odlít přirození z mýdla, pánové si toto mýdlo mohli naopak koupit. Zajímavou novinkou byly i erotické houpačky, nové nikoli nápadem, ale provedením, které bylo ze solidního dřeva a na první pohled budilo důvěru. Stánků bylo několik desítek, a byť některé příliš nezaujaly, na většině z nich bylo na co koukat. Program na pódiu se sice zaměřoval na jednodušší erotiku, ale probíhal po celou dobu akce a byl vyváženy a koukatelný. Zejména zajímavá byla soutěž Miss Erotika, kde se šampionky (velmi solidní kousky) utkaly v klání o tu nejkrásnější. Bylo vidět, že se na akci připravovaly, a boj o hojné dary sponzorů byl tuhý.