Rope Spirit, večer věnovaný krásám shibari

Shibari neboli japonská bondáž si získává stále více příznivců a není se čemu divit. V dnešní uspěchané a virtuální době je to jeden ze způsobů, jak se těšit z blízkosti druhého člověka. Podstatou vázání v tomto duchu je sdílení emocí a intimity, práce s bolestí a s vlastním tělem i myslí. Pro mnoho lidí je shibari neodmyslitelnou součástí jejich erotických hrátek, další lidé v něm hledají možnost relaxace, někoho může zajímat estetická stránka vázání. Ať už člověka na shibari láká cokoliv, má několik možností, jak se s japonskou bondáží seznámit. Může jít cestou samostudia a učit se vázat, nebo může zajít na Rope Spirit, a ochutnat tak vázání z kuchyně těch nejlepších riggerů současnosti.

První myšlenkou, která předcházela vzniku Rope Spiritu, byla představa večírku pro několik přátel, kteří se japonské bondáži věnují a kteří se chtěli společně touto metodou pobavit. Spolu s detailnějším plánováním začínalo být jasné, že by byla škoda limitovat účastníky jen na onu hrstku přátel, a tak vznikl Rope Spirit. Nejdřív se rýsoval jako jednorázová událost a na programu byla tři vystoupení – dvě dvojice české a jedna ze zahraničí. Naprosto nečekaný úspěch a velmi pozitivní reakce návštěvníků však dovedly organizátory k myšlence tento večer zopakovat a Rope Spirit si rychle našel své stálé místo v kalendáři českých fetish a BDSM akcí. V průběhu let se rozrostl na největší shibari událost svého druhu u nás. Organizátoři pravidelně zvou zajímavé hosty, kteří mohou nabídnout intenzivní podívanou v podobě neotřelých show a diváci se tak mohou setkat s velmi různorodými styly bondáže. Rope Spirit se ustálil na pěti show za večer, avšak návštěvníci se mohou bavit i aktivním vázáním, ať už na workshopu, který předchází hlavnímu progamu, nebo v rámci volné zábavy, jež propuká po skončení poslední show.

Práce s provazem se v mnohém podobá rukopisu, proto je každá show jedinečná a neopakovatelná. Některá vystoupení jsou pojata spíše jako předem nazkoušená show s precizními pohyby, kde vyniká především riggerův cit pro půvab svázaných partnerek a partnerů, jiné show jsou ale čistou improvizací a nejen divák, ale často ani rigger s partnerem nevědí, jakým směrem se bude dění na pódiu ubírat. Jedna věc však všechna vystoupení spojuje – hloubka emocí vyjadřovaných prostřednictvím provazu.