Prague Fetish Weekend – akce, která spojuje úchyláky

Jen málokterý festival fetišů se svou proslulostí dostal až za hranice svého města, natož země. Příliš si s nadsázkou nehrajeme, a přesto ji zde můžeme použít. Jedním z takových festivalů je bezesporu pražská akce Prague Fetish Weekend, která již pěknou řádku let těší milovníky všech úchylek a nestandardních pohnutek.

Zpočátku to byl hlouček návštěvníků, poté trochu větší proud, a letos už můžeme mluvit o stovkách šťastlivců, kteří si svůj lístek poctivě vyčekali před pokladnou, překonali náročné podmínky dress code, v němž pořadatelé oproti loňským ročníkům ještě více přitvrdili, a nebáli se ukázat sebe samotné v nejroztodivnějších polohách rozkoše. Jak by řekl Dan Nekonečný: „Letos to byla rrrrozkoš, milánkové.“ A my se pokusíme prozradit, jako moc rozkošné to letos bylo.

Program pro náročné

Vyjmenovat vše, co se během čtyřdenního festivalu událo, by zabralo zhruba dva časopisové magazíny. Vybereme proto jen to nej. Svátek všech úchylů a obscénností započal ve čtvrtek 18. října v pražském Cross Clubu. Zde proběhlo několik přednášek a praktických ukázek kinky světa – přednášky na téma BDSM literatury, bondage světa, elektro her nebo párových sexuálních rituálů. První den bych nazvala spíše „intošskou“ ukázkou, jak prezentovat tento svět fetišů s nadhledem a umem. A to se o většině podobných akcí nedá říct. Nováčkům, kteří se teprve hledají, bych příští rok vřele doporučila. Poznají lidi od fochu a nebudou zahlcováni informacemi bez pevného a důvěryhodného zdroje.

Fetish Market. Den druhý, den lesku a mokrých rozkroků

Svět úchyláků, kteří se kolem podobných akcí sdružují, spojuje bezesporu jedna věc – dress code. Někteří milují latex, jiní gumu, ostatní krajku, jiní kůži, korzety a další mají stovky variací, co si na sebe vzít a co jim udělá dobře.

A právě den druhý byl věnován šatníkům a krásám oblečení. Nejsem příliš milovník nakupování, módních přehlídek a převelice načančaných mužů a žen, ale musím uznat – letos se to povedlo! Konečně jsem zahlédla přehlídku pořádných tvarů a macatých dam. Tedy děkuji, Ginger Wixxie, za tvoji Burlesque Act show. Show mě obecně oslnily a to i díky tomu, že na trh začínají prosakovat latexové modely, které nejsou jak z katalogu 90´sex shopů.

Návštěvníci si zde mohli nakoupit za své penízky exkluzivní kousky od prodejců prvních tříd, jako Bugshop, Hololatex, Sikra, Latexvogue, MH Sexshop, Spankingshop, Epitaph, BDSMshop, Kairon, Atelier Vetengl, Simon O, Little Fetish shop a mnoho dalších. Možná i toto je tip pro případné zájemce, kteří stále brouzdají po internetových stránkách a hledají co na sebe nebo do sebe. V pátek si každý našel to své, a pokud ne, tak snad jenom proto, že sušil ústa před sobotou, zlatým hřebem Prague Fetish Weekendu – Fetish Night.

Sobota to rozčísla

Když se v sedm večer otevřely dveře P. M. Clubu v centru Prahy, zřejmě ani security na vstupu netušila, co vše dnes večer uvidí (ba ne, tušili, nejsou tam poprvé). Naštěstí to byli milí chlapci, za něž po zkušenostech z jiných podobných festivalů děkuji.

Večer odstartovala bondage show rigerky Edny. Kdo si snad myslel, že už nemá čím překvapit, protože zažil několik bondage vystoupení, zřejmě se hodně divil. Divoké, veselé, tvrdé, hraniční, a hlavně pocitově napínavé. Po show, kdy všichni museli zchladit své rozkroky, asi nejvíce zapadly do podvědomí návštěvníků nejen sexy přehlídky, ale především dvojvstup, který započal show Boylesque s miláčkem publika Chlorophyllem a třemi jeho poddanými pejsky. Vrcholem večera – alespoň pro mne – však byla opět okouzlující, tedy spíše sakra superhotxenareinkarnace Majkelina von Cat se svým submisivním modelem. No, umí to holka rozjet! A umí pěkně potrápit, deset minut ponižování muže skrze amazonskou sílu donutilo většinu návštěvníků v publiku opět chladit rozkroky. Ale brzké záznamy, na které se čeká, vám ukážou víc.

Takže díky za letošek, nedělní after párty jsem díky bohu nezažila. A podobné ohlasy potvrdili i zahraniční návštěvníci, které jsem během víkendu potkala. Údajně se jedná o akci, která se rovná starým berlínským veselicím, jež jsou dodnes legendární.

Pohled z druhé strany

Tak jste dočetli, jaké to bylo z pohledu návštěvníka. Věřím, že existuje sto lidí, sto chutí, a proto se najdou tací, kteří buď akci vůbec nenavštívili, nebo se jim desítky věcí nelíbily. Někteří by samozřejmě lépe udělali toto, jiní by vynechali tamto a zlepšili ono. Jistě, vše se dá vždy zlepšit, ale věřte, že jako divák, který navštěvoval všechny čtyři roky Fetish Weekend po sobě, vidím ten neskutečný progres.

A také, protože znám pořadatele, vidím, kolik práce je za jedním ročníkem. Lidé se na své několikaminutové vystoupení připravují i půl roku předem. Tráví své víkendy a pátky tím, že svoji show zlepšují, posouvají a promýšlejí do detailů. Návrhářky zlepšují své oděvy, modelky nesmí přibrat ani deko či naopak, různá performance je stokrát zkoušená.

Kadeřnice, stylisté a technici během týdne nenaspí ani hodinu v kuse. Backstage je jeden obrovský mumraj lidí, kteří po sobě křičí povely, koho dříve nalíčit, učesat, co zrovna nainstalovat na pódium a koho zašněrovat do jakého korzetu. Litry leštěnky padly na latexové kostýmy a každý detail musel být do posledního puntíku dokonalý.

Prostory jsou domlouvány více než rok předem, vstupenky, PR, vystavující, prodávající… Mohla bych vyjmenovat desítky aktivit, které jedné takové akcičce předcházejí. Obrázek si udělejte každý sám. Já osobně vyslovuji díky pořadatelům, že to dotáhli do finiše i letos! Tak na viděnou příští rok!

Foto: Agience Photography