STOPKA

Co se stane, když během více, či méně drsnějších hrátek začne váš partner, nebo partnerka významně syčet, nebo vykřikovat „Au, to bolí!“. Budete vědět, co to znamená? Jestli přidat na intenzitě, nebo okamžitě přestat?

OBDIVUHODNÁ SÍLA STOPKY

Domluvená Stopka, nebo anglické Safeword je snad nejdůležitější a zároveň nejjednodušší pravidlo, které se dá využít v jakékoliv situaci. Ať už jste ostřílení mazáci, nebo zkoušíte nové praktiky, je dobré si před skokem do víru vášně a chlípností domluvit záchranné slovo. Tím jasně a okamžitě ukončíte veškerou srandu, která by mohla špatně dopadnout. Někdy člověk nemá svůj den, je fyzicky, nebo psychicky unavený, nebo prostě to drsné znásilnění vypadalo dobře jen na videu.

KLID, DŮVĚRA, BEZPEČÍ

Jediné slovíčko a taková moc. To není přehnané tvrzení, ale prostý fakt. Ve chvíli posouvání vlastních hranic se nikdo ze zúčastněných nemusí bát psychické, emocionální, či fyzické újmy. Můžete v klidu plout vlastním vesmírem, bez zbytečné komunikace, jen s vědomím, že stačí jediné pípnutí a vše ihned končí, nebo se vydá jiným směrem.

HRUŠKA!

Stopkou by měl být libovolný výraz, který nemá nic společného se sexem, erotikou, nadávkami, nebo projevy bolesti. Vystřelení do kosmu totiž často doprovází různé hlasové projevy a každé AU okamžitě neznamená – PŘESTAŇ, nebo UBER a kdo by se chtěl držet zpátky, aby nekazil dobrou zábavu. Naopak se běžně nestane, že během poctivého výprasku, z ničeho nic vykřiknete třeba PAPRIKA. Pokud tedy nejste vášnivý milovník zeleniny, v tom případě by bylo dobré hledat záchranné slovo v jiné kategorii.

Hodně oblíbenými bývají názvy ovoce, nebo barvy pro jejich snadné zapamatování. Oblíbenou klasikou je i takzvaný semafor, kdy ZELENÁ značí DOBRÝ, KLIDNĚ PŘIDEJ, ORANŽOVÁ – TO UŽ JE TROCHU MOC, ZMÍRNI a ČERVENÁ, že OKAMŽITĚ VŠE KONČÍ.

Možností je ale tolik, kolik slov člověka napadne, můžete si vymyslet i úplnou šílenost, nebo vlastní výraz. Podstatné je jen to, aby byl lehce vyslovitelný a hlavně (!) nesmíte zapomenout, na čem jste se domluvili. Když vaše čubina zběsile křičí něco s lenochodem a s vámi to nic nedělá, bude někde chyba a vy budete mít pořádný malér.

S PLNOU PUSOU

Víme, že ne vždycky je možné mluvit. S roubíkem v puse, nebo hlavou pod vodou si moc nepopovídáte. Eventuelně jste myšlenkami opravdu hodně jinde a verbální komunikace jde mimo lidské chápání. Neznamená to ale, že tím žádná stopka neexistuje. Stisknutí ruky, plácnutí do polštáře, či mrkání fungují naprosto stejně spolehlivě. 

Ať už si zvolíte cokoliv, berte vybraný výraz naprosto vážně. Stejně tak se do ničeho nepouštějte s člověkem, kterému stoprocentně nedůvěřujete. Sranda a adrenalin je to totiž jen do chvíle, než se překročí pomyslná hranice. Že se zbytečně sami zablokujete a budete víc ve stresu pro příště, je totiž ta lepší varianta. Naopak, když už nějaká ta broskev zazní, nezapomeňte se o svůj protějšek náležitě postarat. Pořádné potulení a čokoláda fungují vždycky. 

Všechno je o důvěře a komunikaci a čím divočejší vaše zábava bude, tím víc je potřeba dávat si pozor. Tak hlavně bezpečně a s dobrým heslem.

Foto credits: Danny Worm