Submisiv/Bottom

Z PainartWiki
Přejít na: navigace, hledání

Submisivní člověk rád plní rozkazy, dostává úkoly i přijímá tresty za skutečné, nebo smyšlené, prohřešky. Rád se vzdá možnosti rozhodovat a pocit bezpečí nalézá ve vědomí, že za něj zodpovědnost i rozhodování převzala dominantní osoba. Submisivní člověk také rád nosí symboly vyjadřující jak submisivitu jako takovou, tak náležitost ke konkrétnímu dominantovi. Dobrým příkladem může být obojek, trojná monáda, případně pás cudnosti.

Nejčastěji užívaným termínem je pro ženu subinka a pro muže subík, zkráceně sub.

Někteří lidé ale tyto termíny ve spojení se svou osobou neužívají rádi, místo toho volí nějakou další variantu. Velmi populární je oslovení bottom, které může označovat jak dlouhodobou roli, tak momentální polohu v rámci scénky.

Ve světě bondáže se velmi často používá termín rope bottom (tedy svazovaná osoba), případně rope bunny nebo rope model. Ne každý člověk se ale ztotožňuje s některým z těchto označení, proto má pro vázanou osobu stále častější užití oslovení rope partner.

Lidé silně submisivní (obvykle s výraznými masochistickými sklony), žijící v dlouhodobém BDSM vztahu se mohou ztotožnit s oslovením slave, čili otrok nebo otrokyně. Jedná se o člověka, která se zcela vzdá svobodné vůle a přijme jakékoliv zacházení (samozřejmě v rámci předchozích dohod a vzájemných souhlasů všech zúčastněných osob). Otroctví bývá velmi častou erotickou fantazií, ale ne každý člověk, kterého vzrušuje představa života ve sklepení a s kovovými pouty na rukou i nohách, by byl jako otrok skutečně dlouhodobě šťastný.

Dalším oblíbeným oslovením je pet, neboli domácí mazlíček, které označuje fanouška animal roleplay. Nejčastějšími zvířátky jsou kotě nebo štěně a člověk, který se s touto rolí ztotožňuje, nachází velké potěšení a uspokojení v projevech, které dané zvíře napodobují.

Velmi populárním termínem je Daughter/little girl, čili dceruška nebo holčička. Obvykle se jedná o ženu ve vztahu s Daddym, kde hraje výraznou roli věkový rozdíl, ať už skutečný, nebo předstíraný, a stavebním prvekem takového vztahu je výchova a pocit bezpečí v náruči staršího a silnějšího muže.