Surface na ruce

Z PainartWiki
(Přesměrováno z Ruce)
Přejít na: navigace, hledání

Nepříliš obvyklý piercingy. Je zde vysoké riziko vyrůstání. Patří do kategorie surface piercingů. Díky rozmachu mikrodermal piercingu doporučujeme pro tato místa spíše je. Snižují riziko vyrůstání a zkrátí dobu hojení, ale i tak je zde velká hrozba vyloučení šperku tělem a problémy s hojením.


Piercing prstu

Piercing na prstech je velice nepraktický. Místo je vystaveno velkému množství pohybu, kontaktu s okolím (např. dávání rukou do kapes je skoro nemožné) a také i velkému množství mikroorganismů a nečistot, které zvyšují riziko infekce. Kvůli pohybu a ohýbání kůže (a samozřejmě i velké pravděpodobnosti zachycení se za šperk) je zde velká pravděpodobnost vyloučení šperku. Vedle výše uvedených důvodů je dalším faktorem, který způsobuje to, že piercing vyroste nevhodný šperk. Pokud se piercing umisťuje mezi klouby, je nutné použít speciálně tvarovaný surface šperk, který bude co možná nejlépe kopírovat tvar ruky, a to ve všech možných polohách.Prst lze samozřejmě propíchnout i skrz, zde je ale třeba brát v potaz blízkost kosti a to, že proti umístění ve svalu se může tělo bránit vytlačováním šperku.

Doba hojení

6 měsíců až jeden rok

Doporučený šperk

speciálně na míru tvarované šperky


Piercing mezi palec a ukazováček

Surface piercing umístěný do blanky mezi palec a ukazováček. Opět jsou zde stejná rizika jaká platí pro všechny piercingy umístěné na rukou.

Doba hojení

6 měsíců až jeden rok

Doporučený šperk

většinou speciálně na míru tvarované šperky, surface šperk, mikrodermální šperk


Piercing kloubu ruky

Jedná se o surface piercing. Umisťuje se mezi klouby prstů na ruce. Vyskytují se zde stejné problémy jako u piercingu prstu.

Doba hojení

6 měsíců až jeden rok

Doporučený šperk

surface šperk, mikrodermální šperk


Piercing okraje dlaně

Piercing skrz okraj dlaně. Surface piercing na vnějším hřbetu dlaně. Jeho odmítnutí tělem je neustálým rizikem a je dobré s tím počítat. Díky umístění je náchylný k vnějšímu poškození.

Doba hojení

6 měsíců až jeden rok

Doporučený šperk

surface šperk, mikrodermální šperk