Použití krátkého šperku
Ne každý piercer je zkušený profesionál a nechat si udělat piercing doma neznamená vždy ušetřit. Zkušený piercer ví, že do každého piercingu patří na dobu hojení delší šperk, jehož použití umožňuje odvádění odpadních látek z těla a zárověň zamezuje „zaříznutí“ krátkého šperku do nateklé tkáně v okolí piercingu.
Obsah
Způsobené problémy
Zanášení a vyrůstání
Použití krákého šperku u piercingu vyústí v první řadě v ucpání piercingu a znemožnění odchodu odpadních látek z místa vpichu. V druhé řadě dojde k zaříznutí šperku do těla a následnému rozrušení táně v místě vpichu, což může ústit až k vyloučení piercingu z těla.
Vrůstání labrety
Pokud si nechám píchnou labret, madonku nebo medůza piercing, a piercer použije hned při píchnutí 6mm dlouhý šperk, dojde při otoku k narušení okolní tkáně kolem placky labrety a šperk následně zaroste pod sliznici na vnitřní straně rtu. Tkáň přerůstající přes šperk je třeba následně proříznout a šperk vyndat, což bývá provázeno nepříliš příjemnými pocity a komplikacemi při hojení.
Vrůstání barbelly do jazyka
Použití příliš krátkého šperku u piercingu jazyka,má podobný výsledek jako použití krátkého šperku u labret piercingu, ale má vzhledem k velkému otoku mnohem prudší (a bolestivější) průběh.