Piss & scat

Z PainartWiki
Přejít na: navigace, hledání

Piss a scat můžeme znát pod dalšími názvy, jako například zlatý déšť a kaviár, a označují sexuální hrátky zahrnující lidské exkrementy. Dá se říci, že k těmto praktikám se lidé uchylují ze dvou důvodů:

Dominance a submisivita v piss & scat

Pissing, neboli močení, může být velmi výrazným prvkem dominance, aniž by tento samotný akt budil u zúčastněných osob sexuální vzrušení. Dominant močící na submisivního partnera dává jasně najevo svou převahu, svoje opovržení nebo svou moc a submisivní člověk může díky tomuto skutku cítit hlubokou bezmoc, stud nebo ponížení. V tomto případě je moč (v situaci, kdy je vyměšování aktem vyjádření dominance nebo ponížení se nejčastěji setkáváme s močí, stolice je obvykle pro mnoho lidí tabu a zcela nepřípustná) prostředkem k navození silných emocionálních zážitků bez toho, aby byla cílem nebo objektem sexuálního vzrušení.

Nucené pití moči (které je nucené jen v souladu se SSC, tedy jedná se výhradně o takový nátlak, se kterým submisivní osoba souhlasí a nejedná se o překročení nastavených hranic nebo limitů)je oblíbenou praktikou právě pro odpor, který u mnoha lidí exkrementy vzbuzují, nikoliv pro samotnou podstatu moči, jako je chuť, pach nebo teplota.

Urofilie a koprofilie

Jedná se o parafilie (sexuální deviace), při kterých osoba dosahuje sexuálního vzrušení při situacích, které zahrnují exkrementy.

  • Urofilie- sexuální fascinace močí. Může být jak kontaktní (močení na tělo partnera, na obličej nebo přímo do úst), tak nekontaktní ( pozorování močícího partnera, vůně moči) a mohou být jasně rozděleny role na aktivního a pasivního partnera, ale jako všechny ostatní BDSM praktiky, ani zde to není pravidlem.
  • Koprofilie- sexuální fascinace výkaly. Může mít mnoho forem, nejčastěji se setkáváme s očicháváním a dotýkáním výkalů, defekací při pohlavním styku, sledování defekace u partnera, sbírání použitého toaletního papíru. Forma, kde osoba dosahuje sexuálního vzrušení při pojídání výkalů, se nazývá koprofágie a patří mezi velmi rizikové aktivity, viz níže.

Bezpečnost při pissu a scatu

Hrátky s výkaly jsou ve většině společností tabu, zejména proto, že už od útlého dětství jsme vychováváni v tom, že pomocí exkrementů se naše tělo zbavuje škodlivých látek a je potřeba se výkalů co nejelegantněji zbavit. V případě moči není potřeba propadat paranoidním představám. Moč zdravého člověka je sterilní, to znamená, že neobsahuje životaschopné mikroorganismy a tudíž se močí nepřenášejí choroby. Moč má mnoho pozitivních vlastností a v historii byla využívána k mnoha účelům- díky obsahu čpavku používali již Vikingové moč k praní prádla, pro své desinfekční vlastnosti byla často používána k čištění ran, některé aristokratické rodiny /zejména ve Francii) používaly koupel v moči pro udržení svěžesti pleti. Nedoporučuje se pít moč příliš často, protože skutečně obsahuje látky, které lidské tělo vyhodnotilo jako odpad, ale občasné pití moči zdravého člověka není zdraví škodlivé.

U výkalů je však třeba držet se obezřetnosti. Na rozdíl od moči se u stolice vůbec o nedá hovořit o sterilitě a výkaly obsahují velké množství bakterií a mikroorganismů. Hrozí riziko přenosu vážných nemocnění (například žloutenka) a i při konzumaci nebo kontaktu s vlastními výkaly člověk podstupuje nebezpečí zavlečení infekce.