24/7

Z PainartWiki
Verze z 8. 5. 2015, 17:51; Admin (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Tato zkratka znamená "sedm dnů v týdnu" a označuje takový vztah, ve kterém partneři neprovozují BDSM pouze v během erotických hrátek, ale prostupuje jim do každodenního života. To znamená, že striktní rozdělení rolí na dominantního a submisivního jedince nekončí se zhasnutím lampičky na nočním stolku, ale nekončí prakticky nikdy. Dominantní člověk v rámci celého dne kontroluje a ovlivňuje chování svého submisivního protějšku, zadává mu úkoly, omezení nebo tresty, které samozřejmě střídá s pochvalami. Velmi často také vyžaduje trvalé nošení symbolu, který poukazuje na to, že je mu submisiv plně a stále oddán, jako je například obojek nebo pás cudnosti,v krajních situacích se může dvojice také dohodnout na symbolech, které jsou trvalého rázu. Mluvíme například o výžehu (tzv branding), o skarifikaci nebo tetování, které jsou zpracovány tak, aby jasně poukazovaly na skutečnost, že submisivní osoba je v majetku osoby dominantní, takže mají například podobu monogramu, číslovky nebo osobní značky. Velmi oblíbeným symbolem je i trojná monáda.

Ačkoliv je 24/7 snem mnoha lidí, v reálném světě se jedná o vztah, který není vždy snadné vybudovat a udržet.

Často dochází k vyčerpání dominantního partnera, zejména v období, kdy opadne největší zamilovanost a vášeň a dominantní člověk zjistí, že na svých bedrech nese tíhu zodpovědnosti a rozhodování za dva lidské životy. Leží na něm váha rozhodování ve všech otázkách, nejen těch podstatných, ale i těch nejvšednějších, například jestli bude k snídani celozrnné pečivo, nebo bílé. V případě, že na začátku vztahu dominant skutečně přebral veškeré rozhodování, toto duševní vyčerpání je bohužel velmi pravděpodobné.

V případě rozchodu to bývá častěji submisivní protějšek, který má při návratu do reálného světa větší potíže. Čím déle 24/7 vztah trval, tím hůře se submisivní osoba vyrovnává se skutečností, že je najednou sama a nese za sebe veškerou zodpovědnost a musí si v otázkách běžného života sama poradit. Může se stát, že v takovém případě propadne submisivní člověk do depresí, ze kterých je těžké se vymanit.

Pro dlouhodobé fungování 24/7 vztahu je zapotřebí nejen velké zamilovanosti, ale také mnoho zkušeností- jak v rámci mezilidských a partnerských vztahů, tak i v BDSM- a vzájemný respekt, důvěra a porozumnění. Pokud je tento vztah budovaný pomalu a neunáhleně, může poskytnout všem partnerům mnoho potěšení a uspokojení tajných tužeb.