Suanne von Troyer: Modelka, která pomáhá

V postapokalyptické vesničce, která se nachází v areálu raketové základny Bratronice, se setkala skupina lidí, kteří zde začali vytvářet charitativní kalendář pro rok 2019. Nejde ovšem o běžný komerční typ a nejedná se ani o obyčejný kalendář. Tento počin spadá pod projekt Altlovers a pro kalendář fotily známé alternativní modelky Nikol Kalašová, Agnes Bull Angel, Xinéf, Ilona Munzar nebo Suanne von Troyer. Účastnil se i androgynní model Tom Diamond nebo drag queen Laylla Riel a umělec St. Ulik.

Nápad se zrodil v hlavě alternativní modelky Suanne von Troyer. Kalendář má za sebou již první úspěšný ročník, proto se Suanne rozhodla v projektu pokračovat. „V loňském roce měla akce kladný výsledek, a proto jsem se rozhodla udělat kalendář znovu. Všechno se vyvíjí a stejně tak i tato idea. Letos bude změna v tom, že začnu s propagací mnohem dříve a na více akcích. Mám velký cíl a věřím, že ho s celým týmem splníme.”

Proč si organizátorka vybrala právě tento typ lidí? „Chci ukázat, že hodnotit člověka podle toho, jak vypadá, podle toho, jak se obléká, nebo jaké je sexuální orientace není tou správnou cestou. Pokud už někoho chceme soudit, ať je to podle jeho činů. Do kalendáře jsem vybrala lidi, kteří jsou vzhledem velmi nápadní a mají zároveň velké srdce!“

Kalendář bude velmi originální, nejen co se samotných jedinců týče, ale také spojením místa focení a stylizace modelek a modelů. Areál raketové základny Bratronice má spoustu čarovných zákoutí a už při vstupu hlavní bránou máte pocit, že vcházíte do jiného světa. Veselé oblečení, které bylo k focení zapůjčeno od značky Barbra Binks, ve spojení s výraznými lidmi a syrovým prostředím dokáže upoutat pozornost a to je jedním ze záměrů tvůrců kalendáře. Barbra se podílela i na líčení několika modelek a sama se stala na chvíli manekýnou.

Převážnou většinu krásek líčila profesionálka Viki z pražského salonu Viktoriia Beauty Salon, která mimo běžnou klientelu líčí i trans dívky. Ty rovněž byly součástí kalendáře. Viki pózovala pro kalendář i jako jedna z modelek. Pomocnou ruku k líčení přidala vizážistka Inna Shtol.

Svým osobitým stylem výsledné fotografie zpracuje fotograf Konstantin Zhdanov, který už v tomto areálu několikrát fotil, toto místo patří k jeho oblíbeným.

Tento kalendář je vydáván na pomoc psům. Lidé mohou již nyní zasílat své tipy komu pomoci na email info@altlovers.cz. Koncem podzimu vznikne seznam ověřených domovů a útulků a bude spuštěno hlasování. Organizátorka Suanne se osobně do útulků pojede podívat. Který z nich pak získá nejvíce hlasů, ten bude v lednu 2019 odměněn. Peníze za prodané kalendáře poputují na vyřešení aktuálního problému v daném útulku. Ať už se nakoupí jídlo nebo pelechy pro psy, bude jasně vidět, na co peníze putovaly. Prezentace kalendáře proběhne již 14. září v Ateliéru (Klub Kotelna) v rámci akce Fetish bazar Praha.

Foto: Altlovers