Rozhovor s tatérem | Bekus

Tentokrát si představíme jednu z ikon tetování až ze Slezska. Tatér Bekus založil své studio už v roce 1997 v Opavě. Studio je tradičním hostem evropských tattoo konvencí, ze kterých si naši tatéři dovezli nejedno ocenění. Již 11. rokem pořádá mezinárodní tattoo konveci TATTOO SESSION SILESIA v kostele Sv. Václava v Opavě. K otevření studia Bekus Art Style ho přiměla touha malovat a zdobit, chuť něco změnit, být jiný, odvážný a první.

Můžeš se nám nějak představit?

Čau. Jmenuji se Martin Bek, ale v podstatě mi všichni většinou říkají Bekus. Tetování se věnuju od roku 1998. Mám rád život a rád ho dělám barevnější. Maluju od tří let a kromě tetování miluju přírodu, hru na bicí i na kytaru, rád maluju a fotím.

Máš nějaký specifický styl anebo se teprve hledáš?

Nic nehledám a ani hledat nebudu, múze neporučíš, ta si tě najde sama. Zavírat se do nějakého stylu či škatulky pro mne znamená unudit se k smrti. Od malička jsem všestranný a chci, aby to tak i zůstalo. Je spousta krásných stylů a věcí, ale chci se vyvíjet a nechat se tvarovat životem. Styly v tetování mě pak prakticky nezajímají.

Co pro tebe tetování znamená?

Svobodu, vyjadřování, radost, komunikaci, empatii, setkání, kreativitu, přetváření člověka a plnění jeho snu snoubené s jeho následnou radostí.

Čeho bys chtěl v tetování dosáhnout? Máš nějakou ambici?

V tetování jsem toho už dosáhl dost a asi všechno, po čem jsem kdy toužil. Mou ambicí je dělat kvalitní práci a tvořit. Tím pádem pomáhat lidem a nebýt na světě zbytečný, být tím, po kom něco zbude, a pár lidem probarvit jejich šedivé životy J.

Pamatuješ si na svojí první vytetovanou věc?

Ano. S mojí mámou jsem se kdysi vsadil, že pokud si otevřu své vlastní tetovací studio, ona bude první, kdo se posadí pod jehlu. Tak se i stalo.

Co si myslíš o současné české tatérské scéně, potažmo českých konvencích?

Kluci i holky v Česku jsou šikovní a snaživí. Když jezdím tetovat na konvence do Švýcarska, tam pro nás Čechy mají stále úsloví „zlaté české ručičky“. České konvence jsou fajn a jsem rád, že se konají.

Co sis pomyslel, když jsi poprvé zaregistroval potetovaného člověka?

Wau… to chci!!!!!!

Co by doporučil začínajícím tatérům – amatérům?

Nedělat pokusy na lidech a raději se na to vys*at! Tatér nesmí být amatér. NIKDY!!!