Prague Fetish Weekend 2017

Letošní Prague Fetish Weekend je již pátým ročníkem této akce, která se za svou poměrně krátkou dobu existence dostala do povědomí úchyláků z celé Evropy, o čemž svědčí rok do roku rostoucí počet zahraničních návštěvníků. Akce, která se poprvé konala v roce 2013, začala jako jednodenní setkání, ve kterém se skloubily dnešní Entrée, Fetish Market a Fetish night. Trvala od odpoledních hodin až do noci, a ačkoli měla do dnešní úrovně HODNĚ daleko (asi jako měl Homo habilis k Homo sapiens), položila základ něčemu, co dnes úspěšně reprezentuje českou kinky subkulturu na poli mezinárodním.

Na pátém ročníku si dáváme obzvlášť záležet. Ani ne proto, že ho považujeme za jubilejní, ale spíše z toho důvodu, že naše neustálá potřeba akce zlepšovat nám nedovolí ustrnout na místě. Podněty a připomínky od návštěvníků i členů týmu nám ukázaly slabá místa, která poskytují prostor právě pro výše zmíněné upgrady.

Čtvrteční Entrée se bude jako obvykle konat v klubu Cross od 18 hodin. První přednáška začne v 19:00 (a ne jako loni, kdy jsem ji „chytře“ naplánoval na šestou, tedy okamžik otevření klubu pro návštěvníky), a tak letos budete mít možnost v klidu si dát drink a usadit se. Jak už se stalo zvykem, první přednáška bude patřit Tabron, která se dlouhodobě zaměřuje na BDSM nováčky a pořádá tzv. Zajíc Party. Po ní si vezmu slovo já. Zranění a stopy po hrátkách jsou poměrně nedílnou součástí BDSM aktivit a ne každý si s nimi ví rady. Díky tomu, že se zabývám jak tělesnými modifikacemi, tak BDSM, stal jsem se pro mnoho přátel univerzálním felčarem a rádcem v situacích, kdy by návštěva zdravotnického zařízení přinesla minimálně nežádoucí zvědavé dotazy. Třetí přednáška patří Edně, první dámě českého shibari, která si tentokrát připravila povídání o sociálním aspektu shibari a jeho vztahu k české společnosti. Na závěr se opět objevím já, tentokrát s populárním tématem, kterým je spanking. Chtěl bych se zaměřit na klasifikaci nástrojů, jejich efektivitu a ideální formu jejich použití. V průběhu celého večera bude k dispozici Grimm se svým elektrokoutkem. Jeho loňský úspěch nás donutil se k tématu vrátit, tentokrát však ne formou přednášky, ale workshopu pro ty, kdo si chtějí tyto hračky osahat a vyzkoušet na vlastním těle.

Páteční Fetish Market bude opět plný stánků převážně českých výrobců a prodejců fetish oblečení a BDSM pomůcek. Jejich seznam najdete na webu fetishweekend.cz. Na pódiu se vystřídá poměrně široké spektrum vystoupení – od shibari vystoupení riggera Borga přes vystoupení tanečnic různých stylů až po přehlídku dámského spodního prádla. Na akci samotné není povinný dresscode, přesto „dressnuté“ návštěvníky uvítáme, a dokonce si odnesou i malý suvenýr. Akci bude uvádět duo Master Drex&BladeRain , stejně jako Fetish Night, ke které se hned dostanu.

Sobotní Fetish Night je akcí, kterou většina z nás nechce propásnout. Zde je dresscode povinný a návštěvníkům, kteří jeho pravidla nesplní, nepomůže ani platná vstupenka, pokus o úplatek doorbitch či jakékoli výhrůžky.

Program bude letos opět nabitý. Shibari vystoupení riggerky Edny patří k úvodu Fetish Night již od roku 2014 a i nadále se této tradice chceme držet. Její modelkou bude stejně jako loni Majkelína von Cat. Na rozdíl od shibari vystoupení v rámci komornější akce Rope Spirit nevyhýbá se na Fetish Night úplné nahotě své modelky. Přehlídka luxusních lackových oděvů české návrhářky NonyG potěší asi všechny. Tento materiál, který (alespoň z mého pohledu) skloubil lesk latexu a pohodlí běžných oděvů, si u nás získává čím dál víc příznivců. Hned po skončení nastoupí na pódium Sabien Demonia. Tato britská performerka je na Evropské fetish scéně velmi známá a můžete se těšit na vizuální orgie. O prezentaci nové české značky – Hololatex vám neprozradím nic. Ne, že bych neměl dostatek informací, ale Holohugo by mě sežral zaživa, kdybych cokoli vyspoiloval předem. Ani o vystoupení Schultz featuring Vdrey moc neřeknu, tentokrát ale z toho důvodu, že toto poněkud zvláštní vystoupení nedokážu vhodně popsat… Uvidíte sami. Quasar Latex je produktem nové britské návrhářky Skydoll, která se zaměřuje spíš na jemnější designy. V těsném závěsu budou následovat LatexVogue. Tento pár českých návrhářů se nám na Fetish Night představil už loni svou poměrně agresivní prezentací a pro letošek se můžeme těšit na něco ještě drsnějšího. Následovat bude přehlídka Ausrie Fel, světoznámé britské návrhářky. Její práce se líbí i těm, kdo se o latex standardně nezajímají. Navazující Latex Lake show je práce českého dua Gee & Hayley THE STRANGE.

Po skončení programu na pódiu začne party jako taková. DJ Florian, host z Berlína, se postará o hudbu až do časných ranních hodin. Prostor bude během několika minut optimalizován pro hrátky všeho druhu. Kromě Play Chambers, které budou fungovat po celý večer, připravíme suspension pointy pro fanoušky shibari (provazy sebou!), vacbed pro příznivce latexu a znehybnění a po celém klubu bude rozmístěn BDSM nábytek Bugshop Screw System . Po loňských zkušenostech, kdy si několik lidí na místě uvědomilo, že „svoje nádobíčko“ nechali doma, jsme se rozhodli zajistit jejich dostupnost na místě. Za drobný peníz si budete moci koupit některé základní nástroje přímo zde. Přesto těm, kdo se rozhodli Fetish Night pojmout primárně jako akční party, doporučujeme vzít si s sebou své oblíbené kousky z domova.

V neděli nás čekají akce dvě. V 19:00 proběhne otevření výstavy Hidden Pleasures, která byla naplánována již na loňský rok, ale galerie ji musela na nátlak svých sponzorů týden před akcí zrušit. Prý se jim zdála nemravná a hrubá či tak něco. Ti, co vernisáž nestihnou, se mohou na fotografie zajít do Paralelní Polis podívat i v následujícím měsíci v otevíracích hodinách. Poté, co si návštěvníci prohlédnou výstavu, mohou se obratem přesunout do několik minut vzdáleného Crossu, kde proběhne oficiální Afterparty. Po zkušenosti z loňska, kdy jsem zfušoval její organizaci, rozhodl jsem se předat řízení Písklatům. Tato parta, kterou pravidelně vídáte na Fetish Night, se chopila organizace svým stylem, připravte se tedy na kombinaci akční playparty a chilloutu doplněného vystoupeními tanečnic na pódiu. Očekáváme bujnou oslavu, je taky co slavit. Jsme tu ž pět let, pamatujete? A to si zaslouží i nějaké narozeninové překvapení.

A pro ty, kdo už letos neseženou vstupenky, či pro ty, kdo si svůj život rádi plánují s předstihem, je tu ještě informace do budoucna: Prague Fetish Weekend 2018 se bude konat v termínu 18.–21. 10. 2018.