Intimita, důvěra i vášeň – jaký byl letošní Rope spirit?

Smyslná hudba, energie v očích a všechny provazy pořádně dotáhnout. Milovníci shibari se tentokrát sešli v pražském PM Klubu, aby se mohli pokochat, co nového letošní Rope Spirit přinese. A bylo se opravdu na co dívat! Na své si přišli fanoušci mrazivé atmosféry, ale i něžných doteků a šeptání do ouška, zejména pak obdivovatelé krásných potetovaných žen, kterými se to v PM jenom hemžilo.

V přítmí baru, kde na pódiu nestálo nic než dřevěná konstrukce, která musela automaticky v každém submisivním jedinci vyvolat bouři pocitů, se nám představily tři zahraniční dvojice, jejichž vystoupení bralo dech. Zahájení programu si ovšem vzali na starosti nejslavnější riggeři z Čech – fenomenální trio tvořené Ednou , ta nás zároveň provázela celým večerem, Bugtcherem a Borgem. Jejich vystoupení, hra se světlem a tmou, opona, která divákům halila všechnu námahu s vázáním a odhrnula se až
v okamžiku, kdy mohlo publikum obdivovat výsledek práce na zavěšeném modelu, vyvolávaly silné zážitky. Všichni tři modelové svojí nehybností, odevzdaností a nepřítomným výrazem, ponořeni hluboko do myšlenek, příjemně naladili diváky na emotivní záležitosti, které měly teprve přijít.

May Dosem a Benoit, charismatická mladá dvojice z Francie, která zahajovala sólová vystoupení, se na pódium vrátila rovnou dvakrát – oba aktéři se nechali svázat i vázali. Křehká May v puntíkatých šatičkách a s culíkem zastávala jako první subroli – a to přímo bravurně. Zatímco každého v publiku zajímalo, co jí Benoit špitá, když jí utahuje provazy kolem prsou, May se s naprostou důvěrou propadla do jiného světa. Jednoznačně nejintimnější vystoupení večera vyvolalo spoustu hlubokých emocí, kdy člověk nevěděl, jestli chce May s bílými ponožkami v puse obejmout, anebo vystřídat v show. Výměna rolí v tomto páru byla osvěžující záležitostí už jenom proto, že je k nevíře, jak dokázala May Benoita, statného mladíka s uhrančivým pohledem, zkrotit během krátké chviličky. Uspokojili tak přítomné dominantní dámy, protože jiného svázaného muže už jsme se ve vystoupeních nedočkali.

Ruská dvojice Frater a Manako jsou celoživotními partnery – jistota dlouhého vztahu se samozřejmě projevila i v jejich vystoupení. Po impozantním příchodu na scénu se divák mohl neomezeně kochat krásami Manako, která téměř splynula se slovem elegance, zatímco kolem ní její partner Frater tvořil kouzla. A sám se zdál stejně fascinovaný, jako by svázanou Manako viděl poprvé. Jejich show provázela moderní svižná hudba, způsobovala, že lidské oko mělo neustále dojem, že sledovat vystoupení pořádně nestíhá, a musí tak dávat čím dál větší pozor, víc se snažit, víc vnímat, víc prožívat.

Posledního a zároveň nejvášnivějšího vystoupení večera se ujal Andrea Ropes, známý italský rigger. Jeho charisma, vášeň a dynamika vzbuzovaly dojem, že se díváte na zápas toreadora s býkem, až na to, že Andreova přenádherná modelka se ani trochu podrobení nebránila. Ani jeden z páru se nenechal rozhodit zádrhelem s uzly, naopak – Andrea se rozzlobil, jeho autorita začala prýštit všemi směry a diváci sotva dýchali, když si k modelce s bouchnutím přistavil židli, aby závěs uvolnil. Vytvořili tak dokonalý vrchol večera, který všechny přítomné navnadil k vlastnímu zkoušení se svými drahými. Podium se v závěru akce proměnilo v bondage dílnu mnoha odvážných, zatímco stydlivější páry pomalu odcházely plny dojmů a nezapomenutelných pocitů, které se jim budou vybavovat ještě týdny po akci.