Genitální piercing u mužů jako funkční upgrade

Často se setkávám s otázkou, zda mám nějaký piercing. A pokud ano, tak kde. Když přiznám piercing septa a bradavek, nikoho to nezarazí, jakmile se ale zmíním o několika špercích v žaludu, nastává změna. Reakce jsou různé – od znechucení (chlap, který nepochopí kouzlo piercingu, si představí jen tu strašlivou bolest a nekonečné problémy), přes neutrální postoj (každý ať si dělá, co chce) až po vilné pohledy dam, pro které by tento směr určitě znamenal vítanou změnu. Ve většině případů ale následuje otázka: „A jak se to projevuje při sexu? Má to nějakej účinek?“. Proto jsem se rozhodl napsat tento článek o genitálním piercingu u mužů, neboť na jeho provádění se už několik let specializuji. Je to vhodné čtivo jak pro ty, kdo mají z piercingu hrůzu (možná pochopí, že první pohled je horší než realita), tak i pro ty, kdo se pro piercing genitálu již rozhodli, ale dosud si nevybrali žádný z nich.

Předem bych chtěl uvést, že piercing je vždy záležitostí individuální. Anatomické odlišnosti mezi jednotlivými lidmi znamenají u konkrétního piercingu úplně jiné vlastnosti a je třeba rozsáhlých zkušeností pro to, aby piercing působil tak, jak má. Proto při výběru piercera / studia velmi pečlivě prostudujte dostupné zdroje informací.

Každý piercing znamená otevřenou ránu do těla, a tedy i potenciální místo vstupu infekce. S čerstvým piercingem je vhodné se vyhnout nechráněnému sexu s cizími osobami a vůbec sexuální hrátky přizpůsobit možnostem čerstvě propíchnutého genitálu.

Postupně popíšu jednotlivé piercingy a přidám krátký komentář, který vystihne jeho základní charakteristiky a využití při sexu. Znovu ale opakuji, že každý člověk má jiné anatomické proporce (a to nemluvím jen o měření penisu pravítkem na školních záchodcích), a tedy to, co platí pro jednoho, u dalšího často vyhodnotím jako nereálné a musím vymyslet jiné řešení požadavku.

Mužské genitální piercingy mají širší spektrum využití. Dělí se na jednoduché piercingy (někdy v této souvislosti používáme výraz „playpiercingy“ podobně jako u play piercingu) a na hardcore piercingy, které prochází žaludem, a jsou tedy výrazně bolestivější, ovšem jejich využití v praxi je podstatně lepší. Mnoho mužů si tyto piercingy nechává dělat nejenom jako estetický a funkční zlepšovák, ale i pro samotný proces, kdy dojde k propíchnutí jejich nejcitlivějšího místa, přičemž tento „rituál“ má pro každého z nich jiný význam.

Prince Albert (PA)

Jeden ze základních HC piercingů. Dle provedení ho lze využít jak pro zvýšení vzrušivosti nositele (zde je doporučena obřízka, jejíž znecitlivující účinek tento piercing částečně neguje), tak pro partnerku, kde funguje jako dodatečné dráždidlo, zejména pro G-bod při poloze zezadu. Jeho roztahování je velmi snadné, proto není problém dosáhnout doporučovaný rozměr 2,4 mm a více. Jedná se o nejčastěji využívaný piercing pro fixaci nejrůznějších verzí pásů cudnosti. Tento piercing byl mým prvním HC piercingem a patří mezi mé nejoblíbenější, ideální volba pro nováčka.

Reversed Prince Albert

Tento piercing má v konečném důsledku podobný efekt jako Prince Albert, jen jeho hojení i roztahování je podstatně náročnější. Patří mezi HC piercingy. Spolu s klasickým Prince Albertem tvoří Apadravyu.

Apadravya

Tento piercing, popisovaný už v Kámasútře, patří k tomu nejlepšímu, co může piercing nabídnout. Po zhojení a ideálně po roztažení na 2,4 mm (či více) je možné snadno měnit kuličky či jiné nástavce na šperku a takto upravovat způsob a intenzitu dráždění partnera. Při análním sexu je vhodné penis vytáhnout krátce po ejakulaci, protože po „splasknutí“ je někdy náročnější penis s přečnívajícím šperkem vytáhnout. Patří jednoznačně mezi HC piercingy, z mého pohledu se jedná o jeden z nejlepších piercingů vůbec.

Ampallang

Podobně jako u Apadravye, i u Ampallangu je možné měnit účinky piercingu výměnou nástavců šperku. Vzhledem k horizontálnímu umístění neumožňuje zlepšené dráždění G-bodu u žen, ale na druhou stranu dráždí poševní stěnu po stranách (kde je zúžená a šperk zde vystupuje ven). Při análním sexu je vhodné penis vytáhnout krátce po ejakulaci, protože po „splasknutí“ je někdy náročnější penis s přečnívajícím šperkem vytáhnout. Patří jednoznačně mezi HC piercingy. Jeho hojení trvá poněkud déle a rozhodně bych ho nedoporučil jako piercing pro nováčky.

Dydoe

Vzhledem k době hojení, jsou Dydoe piercingy spíš záležitostí pro fajnšmekry, kteří „nevědí co roupama“. Ačkoli dráždivý účinek pro partnera je nezanedbatelný, dlouhá doba hojení a citlivost při sexu leckoho od tohoto piercingu odradí.

Frenum

Piercing uzdičky žaludu patří mezi nejpopulárnější piercingy mužských genitálií. Ačkoli je jeho efekt při sexu omezený téměř výhradně na nositele, a to navíc v dost omezené míře, snadnost jeho provedení a rychlost jeho zahojení přímo vybízí k propíchnutí této jinak zbytečné tkáně. Častým problémem bývá neprofesionální propíchnutí nebo použití nevhodného šperku, což má za následek postupné vytahání až vytržení piercingu. Vzhledem k jeho minimálnímu přínosu při sexu ho moc nedoporučuji a místo něj si zájemce (po dohodě) obvykle odnese PA piercing.

Foreskin

Piercingy předkožky patří mezi ty méně populární. Důvodem je jak horší hojivost (kvůli neustálému pohybu předkožky), tak minimální efekt pro sex. Jedná se o téměř výhradně dekorační piercing.

Scrotum

Ačkoli je scrotum piercing zařazen mezi ty dekorační, je po roztažení možné jej využít i pro fixaci závaží a dalších objektů umocňujících vzrušení. Tento piercing je možné provést i jako Transcrotal piercing (link encyklo), kdy je šperk o velkém průměru instalován již zezačátku.

Beading

Beading je jednou z nejpopulárnějších modifikací penisu. Jedná se o zavedení silikonových implantátů do těla penisu tak, že na povrchu tvoří dráždivé hrbolky, jež fungují jako efektivní stimulace při sexu. Umístění beadingu je individuální a zde obzvlášť záleží na zkušenostech. Jedná se o téměř bezbolestnou a rychle se hojící modifikaci, ačkoli její cena je vyšší než u piercingu. Více info na https://hell.cz/modifikace/#beading

Těžké modifikace genitálií

Meatotomy

Tato modifikace spočívá v proříznutí urethry ve spodní části penisu v délce žaludu. Modifikace není v ČR běžná a je vyhledávána obvykle fanoušky soundingu (link wiki). Ačkoli se pro neznalé jedná o brutální zásah, realita je mnohem jednodušší – je to poměrně malý a dobře se hojící zásah do těla.

Bisekce žaludu

Vertikální rozpůlení žaludu patří jednoznačně mezi těžké modifikace. Náročnost provedení a požadavky na vybavení, rizika při hojení a velké krvácení dělají z této modifikace poměrně nezvyklou záležitost, která rozhodně není pro každého. V praxi bývá doplněna ampallang piercingem, který umožňuje jak sex „na volno“, kdy se penis při penetraci rozvírá a efektivně dráždí partnerku, tak je možno nasadit piercing a následně mít obyčejný sex tak jako bez bisekce.

Split penisu

Penis je možno rozpůlit také po celé délce. Při tomto rozpůlení může snadno dojít k poškození topořivých tělísek a split sám o sobě bych jako sexuální upgrade neoznačil. Tuto modifikaci jsem nikdy neprováděl ani jsem u ní neasistoval, proto berte tento komentář jen jako názor někoho, kdo si to dovede velmi živě představit.

Jak nejít na intimní piercing:

Pravidla u intimních piercingů jsou v podstatě stejná jako u všech modifikací. Tedy snažit se vyvarovat chlastání před zákrokem a nesjet se na kuráž omítkou. U genitálních piercingů je však rozhodně důležitá i hygiena. To znamená, že v momentě, kdy si sundáte trenky, jsem rád a vděčný, když nemusím „škrábat tvaroh“. Není to dobrá vizitka pro vás a už vůbec ne vhodná konstelace pro složitý zákrok!

Péče:

Na péči o piercing používejte pouze solný roztok. Opravdu nic víc nepotřebujete.

Propíchnuté místo ponořte na 3 minuty do solného roztoku, nebo jej roztokem polévejte. Šperk nevyndávejte.

Pak z něj vatovou tyčinkou otřete odmočené usazeniny a nechejte oschnout.

Kolem se budou tvořit žluté stroupky. Jde o tkáňový mok, který je známkou hojení.

První tři týdny takto ošetřujte piercing solným roztokem 2x denně.

Po třech týdnech až do úplného zahojení stačí piercing ošetřovat 1x denně.

Po 14–30 dnech se objednejte telefonicky do Studia na kontrolu a zkrácení šperku.

Na šperk nesahejte špinavýma rukama. Nepohybujte šperkem v ráně.

Nepoužívejte žádné mastičky ani dezinfekce. Solný roztok opravdu úplně stačí.

Závěrem sem můžu dát odpověď na další názor, se kterým se setkávám, a uvést takové malé srovnání. Někteří z tazatelů se nad piercingem ofrňují se slovy „Tak jak ho mám od přírody, je dost dobrej, já žádnej piercing k tomu, abych svojí roštěnce pořádně vyprášil kožich, nepotřebuju“. Podobně se vyjadřuju i já, když se mně někdo zeptá, proč jezdím pořád starou popelnicí a nekoupím si něco vhodnějšího. A co to má společného? Kdybych si zvyk na oktávku, zpátky do felicie se už vracet nebudu chtít, větší komfort a výkon mě zmlsá. A kdo jednou pochopí, co všechno dokáže vhodně provedený piercing, už se kovu taky chtít zbavit nebude;-).