Tak schválně, kolik z vás sleduje Netflix? Snad každý, kdo si pravidelně platí (nebo na někom platícím parazituje) tuhle streamovací platformu, zaznamenal show “Jak se staví sex room” (How to build a sex room), kde designérka Melanie Rose navrhuje hrací místnosti, které mají okořenit sexuální život znuděných partnerských dvojic.  Určitě víte, že v redakci painartu (a předpokládám, že ani mezi našimi čtenáři) se nevyskuje nikdo, koho by podobná nevinná zábava jakkoli šokovala, ale možná vás překvapí, že mezi sebou máme dokonce specialistu na budování sex roomů…a to v mnohem pikantnější variantě. Chcete doma místnost, vedle které i nejzvrhlejší sex klub zbledne závistí? Není povolanějších než je Míla Bugtcher a jeho tým! 

 

 

Painart (PA): Mílo, ze všeho nejdřív nám představ svůj tým, ať víme, kdo je za co zodpovědný.

Míla Bugtcher (MB): Celkem je nás na to pět. Radim řeší elektřinu a podsvícení,, Marvel se specializuje na zakázkové čalounění nástěnných panelů, odhlučnění a kovové prvky, Stříha řeší koncept a funkčnost podle preferencí zákazníka a Paris je specialista na práci se dřevem. Několik dalších dělá nástěnné tematické malby. No a já řeším hlavně organizaci a testuju.

PA: Co říkáte na Sex Room na Netflixu? Odpovídá to realitě?

MB: Nemůžu říct, že by odpovídal realitě (alespoň ne v ČR), ale myšlenka je podobná. V realitě samozřejmě neřešíme spoustu věcí, které jsou v seriálu přidány za účelem show. Se seriálem se shodujeme například v tom, že je třeba otevřeně říct, co si zákazník představuje. Pro překonání počátečního studu naštěstí stačí naše pověst – zatím se nestalo, že by zákazník byl “úchylnější” než členové našeho realizačního týmu. Proto se nám nestydí svěřit i s věcmi, které by jinde určitě neprozradili. Tato důvěra je nezbytná, protože pro navržení dokonalého produktu potřebujeme vědět, jak to má fungovat a proč to tak má fungovat. S tímto bodem souvisí i druhý rozdíl. Naší specializací není “klasický” sex (ačkoli i tyto prvky umíme). Zaměřujeme se primárně na místnosti určené k BDSM hrátkám.

PA: V seriálů jde vše jako na drátkách, vy jste také tak rychlí?

MB: Doba realizace se rozhodně liší od televizní show. Tento obor není naším jediným a zároveň patří k těm časově náročnějším. Není neobvyklé, že se čas od realizace až po předání hotového díla vyšplhá na téměř rok. Nejvíce času zabere plánování a korekce projektu se zákazníkem. Zákazník často potřebuje víc času na rozhodování a my ho nikam nehoníme. Samozřejmě ani výroba a instalace nejsou hned, zejména v případech, kdy pracujeme s exotickými dřevy, se to může protáhnout.

PA: Jsou exotická dřeva hodně žádaná?

MB: Žádaná jsou, ale odpověď nechám radši na odborníkovi…
Paris: Každý si pojem “exotické dřevo” vyloží jinak. Za exotická dřeva považujeme taková, která nejsou běžná v našem biotopu. Není to tedy nutně ebenové dřevo (které je opravdu poměrně nedostupné). Vhodnými materiály jsou například Ipe, Bangkiraj či Massaranduba, které svojí tvrdostí (i hmotností) překonávají českého krále dřev, tedy dub. Já preferuji česká dřeva, například výše zmíněný dub či buk. Ve většině realizací jsme ale mohli bezpečně použít i měkčí a lehčí dřeva.

PA: Když už jsme se dostali ke dřevu, asi bude dobré se zeptat na materiály všeobecně.

MB: Dostávamé se ke kovům, takže ani tady si moc neškrtnu…
Marvel:  Nejčastěji pracujeme s nerezem a ocelí všeobecně. Většina požadavků zákazníků je na funkčnost a elegantní vzhled, kde tyto materiály nemají konkurenci. Samozřejmě jsme ale dělali i kované prvky, či dokonce prvky odlévané. Kov vybíráme nejen podle jeho užitných vlastností, ale i podle vhodnosti jeho umístění do interiéru konkrétní nemovitosti.

PA: Dřevo a kov mi přijdou z principu věci logické, co jiné materiály?

MB: Jiné materiály jsou zastoupeny spíš doplňkově. Nejčastěji jde o zrcadla, textilní prvky a samozřejmě nesmíme zapomínat na LED podsvícení, které je dneska u většiny zakázek standardem. Součástí většiny zakázek jsou i prvky z kůže či PVC – Typickým příkladem jsou pouta, která se v případě zakázkových “sex rooms” od Bugshop standardu mohou lišit. Nebráníme se ani spolupráci s jinými obory, zejména se šperkaři jsme už dělali opakovaně. Z praktických přesahů zde kromě elektrikářů máme tedy textilní designéry, malíře, čalouníky a zvukaře. Už jsme řešili i zakázku, kde byla žádoucí perfektní akustika a zároveň odhlučnění prostor. A navrch pak přicházejí tematické nástěnné malby, které jsou příležitostně také žádané.

PA: Teda, to vypadá na drahou záležitost…

MB: Vždy záleží na požadavcích zákazníka. Může se jednat o jednoduché a efektivní zařízení v řádu nižších desítek tisíc až po poměrně vysoké částky, které si rozhodně nemůže dovolit každý. Pro někoho je důležitá jen funkce, pro jiného je tento prostor i formou sebeprezentace a osobního fetiše. Tam cena samozřejmě letí nahoru, už jen kvůli ceně použitých materiálů.

PA: Co když je zákazník nezkušený a neví, co vlastně chce? Je možné si vybavení a nábytek někde otestovat?

MB: Většinu technických prvků máme dostupnou v některé ze “sex rooms”, které máme jako členové k dispozici trvale. Typickým příkladem je Iron Wings Dungeon, což je honosný název pro moji hrací místnost, které já sám říkám “kancl”. S vážným zájemcem (a s jeho společností) obvykle domluvíme session v některých z našich prostor, aby si vše “osahal” v provozu. Následně pak řešíme hlavně customizaci a design. 

 


PA: Kdo jsou vaši zákazníci?

MB: Stejně jako v jiných oblastech našeho podnikání, i zde klademe důraz na zachování soukromí našich klientů. V rámci některých zakázek bylo dokonce součástí dohody smazání všech fotografií práce. Některé naše práce jsou ale k vidění běžně, příkladem je nábytek používaný na Hell Events. Je třeba také zmínit, že ne vždy se jedná o celou místnost. Často se jedná jen o kus vybavení například do ložnice. Zde bývá častým požadavkem “maskování” toho vybavení za “obhajitelný” kus nábytku.

PA: Takovéhle podnikání zní jako zdroj zábavných historek. Můžete se s námi o něco málo podělit? S úctou k soukromí zákazníků, samozřejmě.

MB: No, sranda byla když jsme jednou měli klienta, který chtěl obrovskou dřevěnou konstrukci pro poutání a zavěšování. To je hračka. Když jsme ale přišli do bytu, zjistili jsme, že je celý ze sádrokartonu, žádné pořádné nosné příčky…prostě horor. Ale i s tím jsme si nakonec poradili a všechno stojí pevně. Baví nás předváděčky klientům a zátěžové testy. Stojíme si za kvalitou zpracování a jsme vždy ochotní to prokázat praktickou ukázkou.
Další zážitek byla opravdu přehnaná obava z odhalení toho, co se buduje, takže jsme museli klást opravdu extrémní důraz na diskrétnost a třeba materiál jsme do bytu naváželi ve 3-4 hodiny ráno, aby se o ničem nedozvěděli zvědaví sousedi. Vynášet železnou konstrukci po schodech byl docela zážitek. Teď má klient opravdu tajnou místnost ve svém bytě, o které opravdu nikdo kromě nás a jeho neví.
Jednou jsme dělali místnost, která má kompletní pokrytí kamerami ze všech úhlů a klient má přístup online. Co tam plánuje dělat vám už ale říct nemůžeme.  

PA: Co byste doporučili zájemcům o vlastní sex room?

MB: V první řadě je třeba se rozhodnout, zda takovou místnost opravdu chci dlouhodobě a není to jen dočasný výstřelek. V druhé řadě je dobré zvážit rozpočet, který na celou akci bude alokován. Poté se můžeme začít bavit o provedení samotném


Tak to vidíte, sex room nemusí být nutně nedostupná záležitost výstředních milionářů (taky vás to potěšilo tak jako mě?). Stačí jen vize, zkušený realizační tým a prostor. Že v bytě nemáte pokoj navíc? Všichni víme, že to je jen výmluva – kdo potřebuje obývák s televizí, taková mučírna je koneckonců užitečnější, že jo… Taky už rozbíjíte prasátko?

 

Foto credits: Sodomia, Stříha