Když se řekne dresscode, zapotí se nejeden úchyl i na místech, kde vědci prokázali, že žádné potní žlázy neexistují. Otázka, která provází lidstvo snad od počátku socializace. Ne, nemyslím si, že pračlověk řešil, zda je ke společnému ohni lepší kůže z mamuta či srstnatýho nosorožce (mamut jasně vede), ale je to přece jen nějaký ten pátek, kdy se lidé začali oblékat úměrně dle společenských událostí. A chtě nechtě i akce typu Alterno či Prague Fetish Weekend jsou v jistém smyslu (a pro jistý okruh lidí) společenskou událostí. 

A tak se stalo, že stejně jako vás do Národního nepustí v kraťasech a triku, ani s tímhle vybraným a na procházku po Praze jako dělaným outfitem na Alternu nezabodujete. Nikdo po vás nechce velkou večerní, ale je na místě, aby dostala akce patřičnou atmosféru. A je jasné, že část návštěvníků toto skutečně ocení, jelikož má konečně příležitost vytáhnout ze skříní modely, které si na meeting se šéfem nevezmou (pokud nedělá v Hellu). Ale stejně tak je jasné, že se mezi vámi najde i část, která se už týdny před akcí budí ze sna a v křečích vřeští tohle prokleté slovo – DRESSCODE!. 

A proto si o tom dnes trošku popovídáme. Teda…já něco napíšu a vy si to hezky přečtete. A pak už se nestane, že vás z eventu budou vyvádět jen proto, že jste si černý triko zase oblíkli. 

 

 

Spousta z vás (zejména ti bystřejší jedinci) zaznamenala, že na všeobecně oblíbenou kulturní akci Alterno: Pride se zpřísnily podmínky pro dresscode a že z možností zmizela oblíbená kategorie “AllBlack”. Proč? Na posledních několika akcích se řešili neustálí podvodníčci a výše zmínění sundavači/nandavači trik. Množily se stížnosti na lidi, kteří nedodrželi dresscode, nebo laťku nenápadně podlezli. Zajímavé je i to, že většina takových podvodníků dělala problémy i v jiných oblastech, například nedodržováním SSC. Zkrátka mentalita „porušil jsem jednou pravidlo, tak proč bych se nevykašlal i na další?“ Pro ty z vás, kteří máte v pravidlech a etiketě fetish eventů pořád guláš, doporučuju opáčko, ať si na příští akci nevysloužíte posměch nebo hůř, vyhazov.

 

Často nyní na sociálních sítích čtu ublížené nářky all black podvodníčků, že už na tyto akce nemohou, jelikož je pro ně nemožné splnit dresscode. Inu, kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Dresscode se zpřísnil z určitých důvodů, ale mezi ně určitě nepatří pokus o zruinování vaši kreditky. Ani kvůli novým podmínkám není potřeba utrácet tisíce za materiály, které vám samotným tep nezrychlí a obléknete je jen proto, abyste se na akci dostali.
Stále je možnost přijít v podstatě allblack, jen je potřeba být trošku vynalézavější. Na internetu je nespočet cenově dostupných síťovaných trik, tílek atd. Pokud vás nebere kůže či latex a kalhoty z těchto materiálů neoceníte, můžete zkusit kilt, chapsy či další netradiční (alespoň v naší české kotlině) způsob zahalení dolní poloviny těla. Případně můžete dorazit ve slipech, jocksech či jiném spodním prádle. Je jasné, že spousta z vás se stydí (ačkoliv si myslím, že stud je na eventech tohoto typu zbytečný), ale i zde je řešení. Černé kalhoty a košili s dlouhým rukávem můžete doplnit například základním harnessem z kůže, PVC či výraznějšími doplňky z fetish materiálů. Můžete zvolit například masku, která vám na večer propůjčí jinou identitu, částečně zažene stud (fakt to funguje) a zároveň se stanete pro ostatní anonymními. Často stačí, abyste podtrhli dresscodem třeba jen horní část těla a rázem projdete i v černých kalhotech.

Možností je opravdu spousta a zároveň máte příležitost napsat českým výrobcům, návrhářům a značkám, které vám s outfitem rády pomohou a často to bude opravdu snažší, než si myslíte (tedy pokud jim nenapíšete dva dny před samotnou akcí).

Spoustu doplňků má skladem třeba BugShop, PVC produkty, ale i netradiční módu z fetish materiálů vám rádi zhotovím i já za – Born !n Porn, na kůži je mistryně Sikra a latex má v malíku team z Latex Vogue.

Určitě je dobré počítat s tím, že aktuálně nastavené podmínky se jen tak nezmění. Koneckonců, když se vydáte za hranice republiky (koukněte se směrem na západ), je striktní fetish dresscode na akcích zcela běžný a brán jako naprostý základ pro vstup. 

Foto credits: Murhayaa, Denis Stolařík