Abeceda úchylek C

Na světě existuje několik tisíc úchylek. Úchylka neboli deviace pochází z latinského slova deviare, což v samotném překladu znamená odchýlení. Tento překlad přímou úměrou naznačuje, že veškeré odchýlení od tzv. „sexuálního standardu“ či potřeb jedince je společností krajně tabuizováno a mnohým je jejich sexuální apetit vytýkán či jinak potlačován do pozadí. Co vlastně spadá do kategorie deviací si vědci, sexuologové, psychologové, lékaři i samotní lidé pokládají již stovky let. Odpověď se jisto jistě nenajde minimálně stejnou dobu. Poruchy sexuálního chování a odklonu od „norem“ jsou sice stále předmětem zkoumání, ovšem tabuizování již není středobodem hodnot naší společnosti. Moderní doba se tak již nestaví do pozice jakéhokoliv sociálního vyloučení jedinců či skupin. Doba spíše naopak podporuje Teorii kulturního přenosu a tvrdí, že deviantnímu chování se učíme v interakci s jinými lidmi, tedy stejným způsobem jako chování konformnímu. Deviantní chování proto vzniká v určitých subkulturách, kde je pokládáno za „normální“. Přinášíme tak krátký seznam pojmů řazených vždy abecedně. Je jisté, že všechny záliby nedokážeme pojmout, mnohdy ani vysvětlit. Vybrali jsme proto ty  nejzajímavější, které jistě stojí za zmínku.

 

Chasmophilia – Vzrušení z jeskyní, štěrbin a údolí. Jedinci jsou podle přiznání sexuologů jedni z nejvášnivějších turistů. Svým orgiím obětují vše. Masturbace v jeskyních je pro ně tím nejsilnějším zážitkem. „Tak tedy, hurá do štěrbin!“

 

CBT (C&B) = Cock Ball Torture – Stará dobrá technika cock and ball, při které se nejrůznějším a nejhrůznějším způsobem mačkají nebo podvazují mužské pohlavní orgány. Můžete si na ně i přivázat závaží. CB je samo o sobě zařízení na uzamknutí penisu proti masturbaci a erekci.

 

Climacophilia – Vzrušení z pádu ze schodů. Jedince vzrušuje pocit bezmoci a zranění. Toho docílí především při představách či již realizací různých nehod, právě na schodech.

 

 

Chrematistophilia – Sexuální vzrušení na základě okradení. Opakem je kleptomanie. Jedinec si užívá vzrušení při představě přepadení.

 

Chronofilie – Vzrušení z partnera velmi odlišného věku.

 

Coprophilia – Vzrušení z výkalů. Zde jistě není co dodávat.

 

Cunnilingus – Orální sex prováděný na ženě – mužem či ženou (= lízání).

Cunilinctomanie –  Posedlost po lízání ženského pohlaví.

Cypridofobie –  Chorobný strach z jakékoli sexuální aktivity a z venerických chorob.

Cyteromanie – Zvýšená sexuální aktivita žen (nymfomanie).